Tüp Bebek (IVF) Tedavisi Nedir?

kibris tup bebegimTüp bebek, çeşitli nedenlerle çocuk sahibi olamayan çiftlerin bu sorununu aşmada kullanılan bir tedavi şeklidir.

İnfertilite toplumun yaklaşık %20 kadarını etkilemektedir. İnfertilite nedenleri her zaman kadına ait nedenler değildir, bir o kadar da erkeğe ait nedenler vardır.

Yumurtalıkların Uyarılması

İlaçlarla yumurtlama, ovulasyon, olayının uyarılmasıdır. Yumurtalıklarda follikül gelişmesi,ve dolayısıyla bir siklusta çok sayıda yumurta elde edilmiş olur. Tedavilerle aynı zamanda ovulasyon,
yumurtlama zamanı, ilişki, aşılama, ve diğer İVF prosedürleri en uygun zamanlama sağlanarak uygulanabilir.

Fertilite tedavisinde en sık kullanılan ilaçlarklomifensitrat, gonadotropinler, metformin, ve parlodeldir.

Klomifensitrat (Klomid),tablet formundadır. Genellikle seyrek veya uzun silklusları olanlarda kullanılır. FSH ve LH hormonlarının salımınıstimüle ederler. Bunlarda yumurta gelişiminde önemli hormonlardır. Buajanların 4-6 siklus  kullanımından sonra gebelik oranı %35-40’dır. Bilinmesi gereken en düşük etkili doz en iyisidir. Birçok kişi birkaç ay içerisinde düşük doz kullanımı ile hamile kalır. Çoğu va kada 6 siklustan fazla kullanımı yararsızdır. Enjektable formdaki ilaçlara geçmemiz gerekir. Gonadotropinler (Repronex,Menopur (FSH ve LH içeren);Follistim, Bravelle, Gonal F  (FSH içeren) enjektable formda olan ilaçlardır.

Her hasta kendi içinde ayrı değerlendirilmelidir. Bu ilaçlar oldukça etkili gebelik oranı kabaca %50 civarındadır. Tedavi esnasında hasta kan ve USG iletakip edilir. Ayda genellikle 3-4 vizit gereklidir. İğne formundaki ilaçlar daha iyi  kalitede yumurta ve rahim içinin gelişimini sağlar.

Glucophage (Metformin) insülin seviyesini düşürmek için kullanılır. Polikistikoversendromu olan hastalarda endokrin anormallikleri 2-3 ay içerisinde normale dönüştürdüğü gözlenmiştir. Metformin kullanılması ile saç dökülmesinde  azalma, yüz- vücut,kıllanmasında azalma, yüksek kan basıncının normale gelmesi, adetlerde düzelme, kilo kaybı ve normal fertilite sağlanabilir. Parlodelprolaktin seviyesini düşürmek için kullanılır.

Tüp bebek yöntemleri:

Tüp bebek yöntemleri olan: İn vitrofertilizasyon (IVF) ve Mikroenjeksiyon(lCSl), kadının yumurtalarının, eşinin spermleri ile laboratuar ortamında bir araya getirilerek döllenmesini sağlayan
yardımcı üreme yöntemleridir.

Diğer yardımcı üreme teknikleri başarısız olduğunda kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem kadının yumurta gelişiminin takibi, yumurta veya yumurtaların toplanması ve laboratuvar ortamında, bir sıvı medyum içerisinde spermlerin yumurta veya yumurtaları döllemesi olayıdır.

Neden Kıbrıs Tüp Bebeğim?

kıbrıs tüp bebek
Alanında Deneyimli Ekip

kıbrıs tüp bebek
Başarılı Sağlıklı Gebelik Oranı

kıbrıs tüp bebek
Gelişmiş kısırlık ve embriyo testleri

kıbrıs tüp bebek
İlgili ve Güleryüzlü Personel

kıbrıs tüp bebek
Geniş Donör Havuzu

kıbrıs tüp bebek
Konaklama ve Ulaşım

kıbrıs tüp bebek
Güven ve Gizlilik

kıbrıs tüp bebek
Danışmanlık Hizmetleri

Sıkça Sorulan Sorular

Başarı Hikayelerimiz

"Ne kadar teşekkür etsek az!!!"
Açıkcası çok fazla seçenek vardı ve kime gideceğimizi bir türlü bilemedik. Eşimle beraber İnternet'te araştırırken bulduk ve randevu aldım, sağolsunlar çok yardımcı oldular. Özellikle danışmanım ve doktorum çok çok iyiydi. Çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim...
tup-bebegimiz

F.H.

Başarı Hikayelerimiz

"Çocuğu olmayan yakınlarıma ve buradaki hastalara rahatlıkla tavsiye edebilirim..."
Doktorumuz; kesinlikle alanında oldukça deneyimli, profesyonel, yardımsever, dinlemeyi seven ve hastasına çok değer veren bir karaktere sahip. Sayesinde çok güzel bri evlat sahibi oldum, yıllardır özlemle beklediğim bebeğime kavuşturdu.
tup-bebegimiz

H.E.

Başarı Hikayelerimiz

Sağolun hocam!

Çok sağolun sizlerin sayesinde uzun emek ve uğraşlar sonucunda hayattaki en güzel duygulardan bir tanesi olan anneliği yaşadım.

Buradan bir kez daha teşekür ediyorum tüm ekibe...

tup-bebegimiz

C.Ç.

Başarı Hikayelerimiz

Çok mükemmel bir his

Yurtdışında 2 kez başarısız denemeden sonra, danışmanımızla Kıbrıs'taki bir arkadaşımın tavsiyesi üzeriyle iletişime geçtim. Çok ilgili ve alakalı, beni her konuda bilgilendirdi. Ardından çok ilginçtir ki, doktorumuzla tanıştığımız ilk günden tüp bebek tedavimin başarılı olacağını sezdim ve öyle de oldu :) İkizlerimiz bizim yaşam enerjimiz oldu...

tup-bebegimiz

H.Ö.

Fotoğraf Galerisi

Sitedeki bilgiler doktor yada eczane danışmanı yerine geçmez. Sitedeki bilgi ve yorum ve görüntüler bilgilendirme amaçlıdır. Tanı yada tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Tanı ve tedavi için bir doktora başvurunuz.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek

Kibris Tup Bebek Merkezi ve IVF Klinik

KUZEY KIBRIS'TAKİ EN BAŞARILI TÜP BEBEK MERKEZİ

Kıbrıs Tüp Bebek Yüksek başarı, modern hastane, tecrübeli doktor ve en ucuz fiyatlarla tedavi merkezi.

Bebek sahibi olmak çok kolay, North Cyprus IVF. Tüp Bebek merkezimizde çok ucuza çocuk sahibi olsun.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları - 2023

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri içerisinde lider kuruluş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kıbrıs Tüp Bebek Hastaneleri arasında bütçenize çok uygun ve en hesaplı fiyat politikası sunmaktayız...

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi 2024 Yılı Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda başarılı kadın doktor

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi olarak tecrübeli ekip ve teknik ve teknolojik açıdan en iyi hastanesinde tedavi görmek istemez misiniz?

Kibris tup bebek merkezi

Cinsiyet Seçimi

Yumurta Nakli

Sperm Donasyonu

Tüp Bebekte yumurta toplama işlemi

Yumurta Donasyonu

Sperm Dondurma

Embriyo Dondurma

KKTC tüp bebek merkezi ünitesi ekipman, cihaz ve laboratuvar koşulları sizin için en iyi hizmeti en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs - Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde IVF (tüp bebek) konusunda psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kıbrıs'taki Tüp Bebek Merkezi olarak en ucuz ve bütçenize en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz!