< <Tüp Bebek İle Merak Edilenler | ® Tüp Bebeğim | Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi | IVF Hastane

Tüp Bebek İle Merak Edilenler

tup bebekAlkol ve sigara tüketimi sperm kalitesini etkiler mi?

Alkol ve sigara tüketimi spermler üzerinde olumsuz etkileri bulunmaktadır.Sperm sayısı ve kalitesini düşürmekte gebe kalmayı etilemektedir. Tedaviye başlamadan en az üç ay öncesinde sigara ve alkol tüketimini önerilmemektedir.

Cinsiyet seçimi etikmidir?

Cinsiyet seçimi birçok ülkede yasaklanmış ve etik olmadığına inanılmaktadır. Ülkemizde ise yasaldır ve etik boyutu hala tartışılmaktadır, cinsiyet seçimi (PGD) yöntemine dayanan bir metoddur, bu yöntemde embiryo henüz üç günlükken genetik geçişli bir hastalık olup olmadığına bakılmaktadır, bu genetik tarama esnasında embiryonun cinsiyetide belirlenir .

(PGD) Nasıl yapılır?

Tüp bebek tedavisiyle aynıdır , tek fark embriyonun 3. Günde genetik tarama ile cinsiyetinin belirlenmesidir.Genetik tarama uzman kişilerce genetik labaratuarında yapılmalıdır.

Tüplerin kapalı olması nedir?

Kadında tüpler kapalı ise çiftin normal yollarla bebek sahibi olmaları mümkün değildir. İzlenebilecek tek yol tüp bebek yöntemidir.

Adet gecikmesi ve düzensizlikleri?

Genellikle hormon bozukluklarına bağlı gelişen ciddi bir sorundur. Bayanlarda tüylenme , kilo artışı, şişlik ve strese neden olmaktadır . Bebek sahibi olmayı güçleştirir mutlaka tedavi olunması gerekir.

Dondurulmuş embriyo ile gebelik başarısı artar mı?

Donmuş embriyo ile taze embriyo arasındaki gebelik oranları aynidir, teknoloji ve tıbbın hızlı ilerlemesi oldukça yüksek başarı elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Yumurtaların döllenmesi hangi yöntemle yapılmaktadır?

Yumurtalar anne adayından toplandıktan (OPU İŞLEMİ) sonra baba adayından alınan en kaliteli spermlerle (ICSI) yöntemiyle birleştirilir ve döllenmeleri için uygun koşullar sağlanarak sağlıklı embiryo ede edilir.

Yerleşme kanaması nedir?

Yerleşme kanaması, transferden 5-6 gün sonra çok açık renkte pembe yada kahverengi leke gelmesi durumudur. Çiftler bu konuda paniğe kapılmamalı sakin olmalıdırlar çünki embiryo rahim içinde tutunup beslenmeye çalışmakta olabilir, Fakat kırmızı renkte ve çok miktarda gelen kanamayı mutlaka doktoruna bildirmelidirler .

Kürtajdan sonra gebelik şansı düşer mi?

Bu durum kürtajın nasıl yapıldığına, bebeğin kaç haftalık olduğuna ve yapan kişinin yöntemine bağlı olarak değişmektedir . Fakat şöyle bir kanı vardır kişi daha önce kürtaj olmuşşa demek ki gebe kalabilmektedir, tabiki kadının kürtaj gibi bir deneyimi olması psikolojik olarak etkilemekte başka bir bebek sahibi olamayacağını düşünmektedir bu konuyla alakalı mutlaka desdek almalıdır.

Vajinismus nedir?

Tamamen psikolojik bir sorundur. Kadın cinsel ilişki esnasında kendini güçlü bir şekilde kasmakta ve cinsel birleşmenin önüne geçmektedir. Böyle bir sorun yaşayan çiftin normal yollarla bebek sahibi olmaları mümkün değildir. Cinsel sorunlar arasında yer alan çiftlerin evliliğini de riske atan ciddi bir sorundur mutlaka danışmanlık hizmeti almalıdırlar.

(HSG) Rahim içi film nedir ?

Rahmin, yumurtalıkların ve tüplerin durumunu görmek için çekilen bir filmdir.

Rahim ağzından içeriye opak madde verilerek çekilir, anestezi altında yapılır , 15-20 dakika süren ve acısız bir işlemdir. Genellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftlerden istenen bir tetkiktir.

Merkez seçimi

Tüp bebek tdavisinde merkez seçimi çok önemlidir, bizim çiftlere önerimiz merkez seçerken iyi araştırma yapmaları, fiyat politikası, hizmet,etik anlayış, şeffaf ve dürüst çalışan sizi her konuda açık bir şekilde bilgilendiren , gerekli yasal uygulamaları sizinle paylaşan bir ekip ve merkezle tedavinizi yürütmenizdir.

Dış gebelik nedir?

Maalesef embiryonun rahim içinde değilde başka bir yerde tutunup beslenmeye çalışması durumudur. Çoğu zaman tüp içerisinde tutunur ve orada büuümeye çalışır ve daha fazla büyüyemeyeceği için ağrılı bir şekilde kendini gösterir bazen ilaç tedavisiyle bazen de cerrahi yöntemle tedavi edilebilen bir durumdur.

Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkisi varmıdır?

Tedavi sırasında karın bölgesinde şişlik hissedilebir fakat bu normal bir durumdur, bunun dışında hayati bir yan etkisi yoktur. Her tüp bebek denemesinin arasında en az 3 ay geçmelidir bu sürede vücut kendini toparlar ve dinlenir bu sayede ilaçların vücuttan atılımı da kolaylaşır.

Sitedeki bilgiler doktor yada eczane danışmanı yerine geçmez. Sitedeki bilgi ve yorum ve görüntüler bilgilendirme amaçlıdır. Tanı yada tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Tanı ve tedavi için bir doktora başvurunuz.

Kibris Tup Bebek Merkezi ve IVF Klinik

KUZEY KIBRIS'TAKİ EN BAŞARILI TÜP BEBEK MERKEZİ

Kıbrıs Tüp Bebek Yüksek başarı, modern hastane, tecrübeli doktor ve en ucuz fiyatlarla tedavi merkezi.

Bebek sahibi olmak çok kolay, North Cyprus IVF. Tüp Bebek merkezimizde çok ucuza çocuk sahibi olsun.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları - 2020

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri içerisinde lider kuruluş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kıbrıs Tüp Bebek Hastaneleri arasında bütçenize çok uygun ve en hesaplı fiyat politikası sunmaktayız...

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi 2019 Yılı Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda başarılı kadın doktor

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi olarak tecrübeli ekip ve teknik ve teknolojik açıdan en iyi hastanesinde tedavi görmek istemez misiniz?

Kibris tup bebek merkezi

Cinsiyet Seçimi

Yumurta Nakli

Sperm Donasyonu

Tüp Bebekte yumurta toplama işlemi

Yumurta Donasyonu

Sperm Dondurma

Embriyo Dondurma

KKTC tüp bebek merkezi ünitesi ekipman, cihaz ve laboratuvar koşulları sizin için en iyi hizmeti en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs - Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde IVF (tüp bebek) konusunda psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kıbrıs'taki Tüp Bebek Merkezi olarak en ucuz ve bütçenize en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz!