Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Karşılaşılan Sorunlar

Kıbrıs kıbrıs tüp bebek tedavisi sorunlarTüp Bebek Tedavisinin İptal Edilmesi

Anne adayının tüp bebek tedavisi süresince, yapılan işlemler doğrultusunda, istenen düzeyde tedaviye yanıt verememesi, yeterli sayıda follikül gelişmemesi veya aşırı derecede yumurtalık yanıtı gibi durumlarda tedavi iptal edilebilir.

Yumurta bulunamaması: Özellikle yaşı ileri ve yumurtalık rezervi düşük hastalarda, folliküller yeterli büyüklüğe ulaşmasına karşın yumurta toplama işlemi sırasında hiç yumurta bulunamayabilir.

Döllenmenin Olmaması

Yumurta ve spermlerde heşey normal göstermesine rağmen, bazı yumurtalarda döllenme gerçekleşmeyebilir. Meni spermi kullanıldığında döllenme oranı  75% oranındadır. Aynı şekilde be TESE sperminde 55-60% civarındadır. Özellikle olgun yumurta sayısı az olan olgularda döllenme olmamasına bağlı hasta embriyo transferine ulaşamayabilir.

Transfer Zorluğu

Çok nadir olarak rastlanılan, kadının genital organlarının anatomik yapısı nedeniyle transfer çok zor gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda gebelik şansı haliyle düşmektedir.

Sperm Bulunamaması

TESE uygulanan hastaların 45-50% 'sinde sperm bulunamaz ve tedavi iptal edilmek zorunda kalınır.

Gebelik testi öncesi kanama

Tüp bebek tedavisi, gebelik test günü öncesinde kanama gerçekleşen hastalarda gebelik şansı düşmekle birlikte gebelik olmadığı anlamına gelmez.

Ovarian Hiperstimülasyon Sendromu (Aşırı Uyarım Sendromu; OHSS) :

OHSS tüp bebek tedavisinin en önemli komplikasyonudur. Genellikle polikistik over sendromlu kadınlarda ortaya çıkar. Yumurtalıkları uyarmak amacı ile kullanılan ilaçlara aşırı cevap alınması sendroma zemin hazırlar. Yumurtalıkların uyarılması sırasında kabul edilebilecek sayıda yumurta uyarılması ile aşırı uyarılma arasında ince bir çizgi vardır. Her zaman doz ayarlaması mümkün değildir. Aşırı uyarılma olduğu zaman yumurtalık uyarıcı ilaçların dozunun azaltılması ve gerektiğinde bir gün veya daha uzun bir süre ilaç verilmemesi sonucunda estrojenin aşırı yükselmesi engellenebilir.

Ancak daha önemli olan bu hastaların tedavilerine başlarken OHSS gelişme riski yüksek olabilecek hastaların tespiti ve daha tedavinin başında bu hastalara uygun yaklaşım hayati önem arz eder. Uygun ilaç protokolünün seçilmesi, mümkün olan en düşük doz ile tedavi, yakın takip ve kan estradiol düzeyinden ziyade 11 mm’den daha büyük follikül sayısına göre hCG enjeksiyonu (Pregnyl ve ya Ovitrelle) yerine özel bir çatlatıcı iğne olan GnRH Agonisti (Gonapeptyl) kullanılması hatta fazla follikül olan hastalarda taze transfer yapmayıp tüm embriyoların dondurulması gibi yöntemlerle OHSS gelişme riski neredeyse sıfırlanabilmektedir.

Sitedeki bilgiler doktor yada eczane danışmanı yerine geçmez. Sitedeki bilgi ve yorum ve görüntüler bilgilendirme amaçlıdır. Tanı yada tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Tanı ve tedavi için bir doktora başvurunuz.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek

Kibris Tup Bebek Merkezi ve IVF Klinik

KUZEY KIBRIS'TAKİ EN BAŞARILI TÜP BEBEK MERKEZİ

Kıbrıs Tüp Bebek Yüksek başarı, modern hastane, tecrübeli doktor ve en ucuz fiyatlarla tedavi merkezi.

Bebek sahibi olmak çok kolay, North Cyprus IVF. Tüp Bebek merkezimizde çok ucuza çocuk sahibi olsun.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları - 2023

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri içerisinde lider kuruluş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kıbrıs Tüp Bebek Hastaneleri arasında bütçenize çok uygun ve en hesaplı fiyat politikası sunmaktayız...

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi 2019 Yılı Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda başarılı kadın doktor

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi olarak tecrübeli ekip ve teknik ve teknolojik açıdan en iyi hastanesinde tedavi görmek istemez misiniz?

Kibris tup bebek merkezi

Cinsiyet Seçimi

Yumurta Nakli

Sperm Donasyonu

Tüp Bebekte yumurta toplama işlemi

Yumurta Donasyonu

Sperm Dondurma

Embriyo Dondurma

KKTC tüp bebek merkezi ünitesi ekipman, cihaz ve laboratuvar koşulları sizin için en iyi hizmeti en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs - Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde IVF (tüp bebek) konusunda psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kıbrıs'taki Tüp Bebek Merkezi olarak en ucuz ve bütçenize en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz!