Yumurta Nakli

kibris tup bebekte yumurta nakliYumurta Nakli Nedir?

Kıbrıs Tüp bebek hastanemizde; Yumurta nakli işlemleri, yumurta üretemeyen veya menopozda olan kadınların genç, sağlıklı ve doğurganlığı kanıtlanmış başka bir kadının yumurtalarıyla, kendi eşinin sperminin döllenmesi sonucu yapılan bir tüp bebek tedavi şeklidir.

Yumurta Naklinde Yumurtayı Alan Kişide Reddetme Yaşanır Mı?

Yabancı bir hücre olması nedeniyle alıcının vücudu, oluşan embriyoyu reddedir mi? sorusu çok doğaldır fakat bebeği reddetmemesi için ayarlanmış olan kadın vücudu, yabancı yumurta ile oluşan embriyoyu da reddetmez.

Yumurta Nakli İçin Akrabadan Yumurta Alınabilir Mi?

Tabii ki, alınabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler kız kardeşleri, kuzenleri ve arkadaşlarından bağış alabiliyor. Bu yumurta da eşinin spermiyle döllenerek rahime yerleştiriliyor. Böylece bu kişiler tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olabiliyor. Bu yöntemle çocuk sahibi olan kadınlar, annelik duygusu olarak bir farklılık yaşamıyor.

Asıl çocuğu karnında taşıyıp doğurmak önemli olduğu için; kadınlar bu yolla istedikleri yaşta çocuk sahibi oluyorlar. Doğurganlığın sonu kabul edilen menopoz döneminden sonra bile yumurta nakli ile hamilelik şansı devam ediyor.

Yumurta Naklinde Alıcı Nasıl Bir İşlemden Geçiyor?

Yumurta bağışında yanlış bilinenin aksine, bütün yumurtalık alıcıya verilmez. Alınan sadece bir hücre yapısında olan yumurtadır. Bağış yapan kişiden standart tüp bebek uygulaması ile yumurtalar alınır.

Alıcıdan alınan spermlerle döllenme yapılır ve önceden gebeliğe hazırlanmış rahim içine yerleştirilir. Rahim hazırlığı; alıcı için çok büyük bir öneme sahiptir ve dikkatli bir takip gerektirir. Önemli olan bir konu da alıcı ve yumurta bağışlayıcı arasındaki koordinasyonun sağlanmasıdır.

Yumurta Nakli İçin Yumurta Verenlerin Seçimi

Yumurta bağışlayan kişilerin çoğu bunu para karşılığında yapar ve onlara belli ücretler ödenir. Yumurtayı bağışlayan kişi, çiftin bildiği birisi veya hiç tanımadığı kişiler olabilir.

Yumurta bağışlayan kişiler, 21-33 yaş arasında sağlıklı olmalıdır. Daha önce sağlıklı çocuk doğurmuş olanlar tercih edilir. Aile hikayelerinde zeka geriliği ve kalıtsal hastalıklarla ilgili problem olmamalıdır.

Sitedeki bilgiler doktor yada eczane danışmanı yerine geçmez. Sitedeki bilgi ve yorum ve görüntüler bilgilendirme amaçlıdır. Tanı yada tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Tanı ve tedavi için bir doktora başvurunuz.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek

Kibris Tup Bebek Merkezi ve IVF Klinik

KUZEY KIBRIS'TAKİ EN BAŞARILI TÜP BEBEK MERKEZİ

Kıbrıs Tüp Bebek Yüksek başarı, modern hastane, tecrübeli doktor ve en ucuz fiyatlarla tedavi merkezi.

Bebek sahibi olmak çok kolay, North Cyprus IVF. Tüp Bebek merkezimizde çok ucuza çocuk sahibi olsun.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları - 2023

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri içerisinde lider kuruluş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kıbrıs Tüp Bebek Hastaneleri arasında bütçenize çok uygun ve en hesaplı fiyat politikası sunmaktayız...

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi 2024 Yılı Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda başarılı kadın doktor

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi olarak tecrübeli ekip ve teknik ve teknolojik açıdan en iyi hastanesinde tedavi görmek istemez misiniz?

Kibris tup bebek merkezi

Cinsiyet Seçimi

Yumurta Nakli

Sperm Donasyonu

Tüp Bebekte yumurta toplama işlemi

Yumurta Donasyonu

Sperm Dondurma

Embriyo Dondurma

KKTC tüp bebek merkezi ünitesi ekipman, cihaz ve laboratuvar koşulları sizin için en iyi hizmeti en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs - Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde IVF (tüp bebek) konusunda psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kıbrıs'taki Tüp Bebek Merkezi olarak en ucuz ve bütçenize en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz!